Telegram

Telegram nasıl indirilir? Detaylı anlatım

WhatsApp güncellemesi sonrası gelen WhatsApp sözleşmesi sebebiyle kullanıcılar Telegram indirmeye başladı. ‘WhatsApp gizlilik sözleşmesi farklıliğı’ sebebi ile Telegram, Türkiye’de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi. Google Play verilerine göre Telegram dün akşam sularında en çok beğenilen uygulama halini aldı.

Telegram nasıl indirilir?

WhatsApp’ın sıralamadaki gerileyişi ise sürüyor. WhatsApp’ın sitesindeki bilgilere göre, uygulamanın kullanıcılarından topladığı bilgiler arasında; hesap bilgileri, mesajlar, bağlantılar, durum bilgisi, işlem ve ödeme verileri, müşteri desteği ve diğer iletişimler, kullanım ve kayıt bilgileri, cihaz ve bağlantı bilgileri, konum bilgileri, çerezler, üçüncü taraftan sağlanan bilgiler bulunuyor. Uygulama elde ettiği bilgileri; hizmetler, emniyet, güvenlik ve bütünlük, Sosyal paylaşım sitesi Facebook şirketleri hakkındaki iletişimler ve kurumsal iletişimler için kullanıyor.

WhatsApp, Sosyal paylaşım sitesi Facebook tarafından 2014 senesinde satın alınmıştı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal platform platformları içerisinde bulunan Messenger, Sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Instagram’ı da bünyesinde bulunduruyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Cambridge Analytica gibi veri skandallarıyla gündeme gelmiş, kurucusu Mark Zuckerberg ABD’nin alakalı kurumlarına konuyla alakalı ifade vermişti. WhatsApp’ın yeni gizlilik ilkeleri sonrası yerli anlık mesajlaşma uygulamaları Telegram’ı tercih edenlerin sayısı artmaya başladı. Peki telegram uygulaması nasıl kullanılır, Telegram ne kadar güvenli?

Telegram nedir? nasıl indirilir?

Telegram 14 Ağustos 2013 senesinde piyasaya sürüldü. Android için Telegram‘ın alfa sürümü ise resmi olarak 20 Ekim 2013’te piyasaya sürüldü. Telegram’ı mobil cihazlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda faydalanabilirsiniz.

Telegram uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları faydalanabilirsiniz.

Android için buradan,

İOS için buradan.

Telegram ücretli mi?

Telegram mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’a benzerliği ile bilinen Telegram uygulaması ücretsizdir. Bunun yanı sıra tüm cihazlarda da aynı anda kullanılabilir. Kısa mesaj ve e-posta birlişimi olarak tanımlanan Telegram uygulaması kişisel yahut iş amaçlı kullanılabilir.

Diğer Gruplara da Göz Atın.  Telegrama geçen kullanıcı sayısı belli oldu!

Telegram uygulaması kimin?

Uygulama 2013 senesinde kuruldu. Telegram Messenger uygulaması, sosyal ağ ve VK kurucusu ve eski CEO’su Pavel Valeriyeviç Durov tarafından kurulmuştur.

Telegram arkadaş daveti nasıl yapılır?

iOS: Mesajlaşma servisi aracılığıyla indirme bağlantısı göndermeyi deneyin: e-posta, Sosyal paylaşım sitesi Facebook, WhatsApp, gerçek bir telgraf; siz seçin. Bağlantı: https://telegram.org/dl/

Android: Uygulama menüsünü açın (sohbetler listesinden sağa kaydırın) – Dostlarınızı Davet Edin. Sonrasında, davetiye göndermek istediğiniz bir uygulamayı seçin.

Windows Phone: Bireyler’e git — Dostları Davet Et. Sonrasında, davetiye göndermek istediğiniz bir uygulamayı seçin.

Telegram güvenli mi?

Telegram uygulamasının, WhatsApp ve Line gibi global çaptaki mesajlaşma uygulamalarından daha güvenli olduğu kabul ediliyor. Güvenliği düşük ağlarda yüksek süratli iletim ve güvenilirlikle uyumlu hale getirmek için zamana göre test edilmiş algoritmalar üzerine inşa edilen, Telegram, MTProto protokolü ile çalışıyor.

Hem WhatsApp hem de Telegram uçtan uca şifreleme donanımıne sahipler, lakin WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, bu donanımı anlamsız kılıyor. Telegram ise sohbetlerinde devamlı olarak mesajları şifreliyor.

Telegram; özel sohbetleri, gizli mod donanımı ve isteğe bağlı güvenlik katmanı ile bir adım ön planda gözüküyor. Kendi kendini imha eden mesajlar donanımı de WhatsApp’ı bu rekabette geriye atıyor.

Telegram nasıl kullanılır?

Telegram’ın kullanım şekli WhatsApp ile bi hayli benzerlik gösteriyor. Uygulamayı indirip açtığınızda, size telefon numaranızı soran bir ekran karşılıyor. Gerekli adımlarını tamamladıktan sonra kurulumu bitirmiş oluyorsunuz. Menü butonundan yeni grup oluşturabilirsiniz veya yeni arama uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu