Telegram

Telegram nasıl yüklenir?

Mesajların kendi kendini imha etme donanımı yer alan Telegram esas olarak Whatsapp’a rakip olarak kuruldu. Rusya’nın Mark Zuckerberg’i olarak anılan Telegram’ın sahibi, 2014’te ülkesini terk etti, mesajlaşma uygulamaların berbat olduğunu düşünüyor ve bu uygulamanın asıl amacının kar elde etmek olmadığını vurguluyor…

TELEGRAM NASIL YÜKLENİR?

Anlık olarak yazılı, sesli ve görüntülü mesaj uygulaması olan Telegram, son vakitlerin en çok beğenilen uygulamaları arasında bulunuyor. 2013 senesinde Whatsapp’a rakip olarak kurulan uygulama, milyonları aşan kullanıcı sayısına sahip. Mobil kullanımının yanı sıra masa üstü sistemlerde de kullanılabilmesi her açıdan kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

TELEGRAM NASIL İNDİRİLİR?

Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren mesajlaşma uygulaması Telegram, Android cihazlara Google Play, iOS cihazlara ise APP Store üstünden ücretsiz biçimde indirilebiliyor.

TELEGRAM’IN SAHİBİ KİM, HANGİ ÜLKENİNDİR?

Whatsapp’ın en büyük rakibi olan Telegram’ın kurucusu şu an 36 yaşında olan Pavel Durov’dur. 2006 senesinde Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a rakip olarak Vkontakte’yi kuran Pavel Durov, 2013 senesinde telegram’ı kurmuştur ve çoğu zaman Rusya’nın Mark Zuckerberg’i olarak anılmaktadır.
Durov, 2014 senesinde Rus hükümetinin kendisinden data istemesi üzerine ülkesini terk etmiştir. Dünyayı gezmeyi seven Telegram kurucusu bunun yanı sıra kabiliyetli bir fotoğrafçıdır.

TELEGRAM’IN SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLER NELERDİR?

  • Telegram’da gizli sohbet olanağı yer almaktadır. Böylece sizin ve karşı tarafın mesajlarınızı Telegram da dahil olmak üzere kimse göremez.
  • Telegram’a üye olmak için telefon numarası gerekmektedir. Lakin, telefon numarası verilmeden yalnızca kullanıcı adı ile görüşme yapmak mümkündür.
  • Uygulamada bulut tabanlı mesajlaşma donanımı yer almaktadır ki bu da her platformun çok kısa zamanda karşınıza gelmesini ve içeriklerin eşleştirilmesini sağlar.
  • Yalnızca yazılı değil, sesli ve görüntülü mesaj seçenekleri de yer almaktadır.
  • Telegram’da mesajların belli bir süre kendi kendini imha etme donanımı yer almaktadır.
  • Tespit edilen sürenin bitimin sonrasında mesajlar hem alıcı hem de gönderici cihazlardan otomatik olarak sinir.
  • Kullanıcı isterse son görülme donanımıni kapatabilir.
  • Hem mobil hem de masaüstü sistemlerde kullanılabilir.
  • Ekran görüntüsü alındığı takdirde karşı tarafa bildirim gider.
  • 200 üyeye kadar grup konuşması oluşturulabilir.
Diğer Gruplara da Göz Atın.  Telegram uygulaması kimin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu