Telegram

Telegram, WhatsApp Sohbet Geçmişini Taşıyabilmenizi Sağlıyor

Telegram 7.4 güncellemesi mühim bir donanımı üyelerine sunuyor. 100 milyondan fazla yeni kullanıcıya erişen uygulama artık diğer uygulamalardan sohbet geçmişini içe aktarma yeteneği sağlıyor. Yani böylece, WhatsApp sohbet geçmişinizi Telegram içerisine taşımanız mümkün hale geliyor.

Kullanıcıların sohbetlerini dışa aktarmalarına imkan tanıyan WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi servisler artık Telegram’ı dışa aktarma hedefi olarak görebilecek ve bunların tümü, tüm sohbet geçmişini uygulamaya ekleyebilecek. Telegram şu an yalnızca bu üç uygulamadan bahsetse de başka uygulamaların da benzer biçimde çalışması mümkün.

iOS platformunda WhatsApp’tan bir sohbeti taşımak için, WhatsApp’ta Kişi Bilgisi yahut Grup Bilgisi sayfasını açıp Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunmanız ve sonrasında Paylaş menüsünden Telegram’ı seçmeniz yeterli. Android platformunda ise bir WhatsApp sohbetini açıp > Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunup sonrasında Paylaş menüsünden Telegram’ı seçmeniz gerekiyor.

Telegram bunun yanı sıra uygulamaya ek gizlilik kontrolleri de getiriyor. Ortalama 2 yıl önce bir görüşmenin tüm üyeleri için mesajları iz bırakmadan silme donanımıni eklenmişti. Şimdi ise alakalı tüm kullanıcılar için gizli sohbetleri, tüm grupları ve arama günlüklerini silme olanağı sunuluyor.

Yakın zamanda eklenen sesli sohbetler, arama geçmişi sayfasından aktif sesli sohbetleri görme becerisinden başlayarak iyileştirmeler de alıyor. Grup yöneticilerinin tüm dinleyiciler için deneyimi kontrol edebilmesiyle artık sesli sohbette her katılımcının ses düzeyi ayarlanabilecek.

Güncelleme gelen bir başka alan da ses oynatıcı. Dinlemekte olduğunuz bir şarkının yahut bir sanatçının adına dokunduğunuzda, artık o sanatçının tüm şarkıları tüm sohbetlerinizde ekrana gelecek. Sonraki ve Önceki düğmeleri de artık bir şarkıyı basılı tutarak geri yahut ileri sarmak için kullanılabilecek. Oynatmayı duraklatırken ve devam ettirirken de yeni bir solma efekti gelmiş durumda.

Diğer Gruplara da Göz Atın.  Telegram diğer uygulamalardan sohbetleri aktarabilecek

Birisine ilk kez mesaj gönderirken yeni bir tebrik çıkartması önerisi, uygulamanın Android sürümünde bir dizi yeni animasyon ve bireyleri yahut kuruluşları taklit eden sahte kanalları yahut grupları bildirmek için yeni bir düğme de yeni güncellemenin diğer detayları arasında. Aynı zamanda TalkBack ve VoiceOver kullanıcıları için de bazı ulaşabilirlik iyileştirmeleri sağlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu